PL/EN
25–27 października
Stadion Miejski
Legii Warszawa
Łazienkowska 3

wstęp: 15 zł // cz 16-0, pt 12-0, sb 12-0

Warszawski Festiwal Piwa

Daj się ponieść piwnej nowej fali

Warszawski Festiwal Piwa przez trzy lata swojego istnienia zyskał opinię najważniejszego wydarzenia poświęconego piwu rzemieślniczemu w Polsce. Odbywa się dwa razy w roku – edycja wiosenna otwiera sezon piwowarski, a jesienna stanowi jego podsumowanie.

Nie tak dawno rozpoczęła się moda na piwa rzemieślnicze. Warzone przez pasjonatów, z surowców wysokiej jakości. Szybko przerodziła się w rewolucję: nowe browary rzemieślnicze połączyły piwowarską tradycję z nowoczesnością. Tworzą piwa ekstremalne, niezwykle pijalne, zaskakujące intensywnością smaku. Doświadczenie, po którym nie ma powrotu do świata pozbawionego smaku "piwa dla każdego". Poznajcie artystów-rzemieślników, opanowujących piwowarską sztukę do perfekcji. Dajcie się ponieść piwnej nowej fali.


aktualności


Ruszyła sprzedaż biletów!

Nareszcie ruszamy ze sprzedażą jednorazowych biletów, karnetów oraz biletów premium (karnet + szklanka festiwalowa i kangurek) w cenie 65 zł. Na poważnie ruszajamy też z promocją – w najbliższym czasie zobaczycie prototyp nowej szklanki festiwalowej, plakat, czytaj dalej…


Koszyczki na lambiczki i czapki festiwalowe

Z okazji goszczenia na festiwalu jednego z najlepszych browarów produkujących lambiki przygotowaliśmy dla Was specjalne koszyczki do degustacji lambików. Choć mamy ich niewiele, na pewno umilą Wam degustacje tych fantastycznych kwaśnych piw. Na stoisku festiwalowym znajdziecie czytaj dalej…


Przedstawiamy oficjalne szkło festiwalowe WFP9!

Bez GMO, nie przenosi się drogą płciową i nie może zawierać śladowych ilości orzechów: oto jedyny istniejący prototyp szklanki festiwalowej #WFP9! Jak się będzie nazywać? Tego dowiecie się w poniedziałek, kiedy wyłonimy najlepszą nazwę z komentarzy czytaj dalej…

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI...
 


 

#wfp6, kwiecień 2016

#wfp7, październik 2017


organizatorzy

Paweł Leszczyński jest piwowarem domowym i certyfikowanym sędzią piwnym, specjalizuje się w szkoleniach sensorycznych. W roli doradcy ds. browarów rzemieślniczych pracuje w słodowni Viking Malt.
Jacek Materski jest współzałożycielem pierwszego polskiego browaru rzemieślniczego Artezan. Sędzia piwny i współwłaściciel Artezan Craft Beer Pub.


goście

Podczas festiwalu własne stanowiska przygotuje ponad 50 najlepszych browarów rzemieślniczych z Polski i Europy. Zaprezentują soę też multitapy i importerzy. Piwo poleje się z ponad 380 nalewaków! Nie zabraknie rzemieślniczych cydrów, kawy i doskonałego jedzenia. Zapraszamy do przejrzenia listy wystawców i ich piw.


miejsce

Po raz siódmy Warszawski Festiwal Piwa odbędzie się na Miejskim Stadionie Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego, który mieści się przy ulicy Łazienkowskiej 3. Przestrzeń jest w większości ocieplana i kryta, blisko centrum, łatwo można dojechać autobusami, czy dojść na piechotę. Wskazówki, jak dotrzeć na miejsce.

Współpraca

Patronat medialny

   


 
 Zapraszamy do współpracy


Pomóż nam promować Festiwal! Jeśli podoba ci się pomysł, zaproś swoich znajomych! Głoś dobrą nowinę!

Zapraszamy też do współpracy producentów, których wyroby charakteryzują się wysoką jakością i zrywają z tradycją.

 
 Kontakt z nami


  Warszawski Festiwal Piwa
Miejski Stadion Legii Warszawa
ul. Łazienkowska 3
 
  bok@warszawskifestiwalpiwa.pl (PL, CZ, EN)
a.skolarski@warszawskifestiwalpiwa.pl (gastronomia)