PL/EN
6–8 kwietnia
Stadion Miejski
Legii Warszawa
Łazienkowska 3

wstęp: 10 zł // czw 14-1, pt 12-1, sb 12-1

Warszawski Festiwal Piwa

Daj się ponieść piwnej nowej fali

Zapraszamy na największy festiwal piw rzemieślniczych w Europie. Spotkacie tu forpocztę piwnej rewolucji. Nowa fala piwowarstwa jest młoda, niepokorna, zbuntowana. Najlepsi piwowarzy co pół roku pokazują, jak blisko im do uwarzenia idealnego piwa.

Nie tak dawno rozpoczęła się moda na piwa rzemieślnicze. Warzone przez pasjonatów, z surowców wysokiej jakości. Szybko przerodziła się w rewolucję: nowe browary rzemieślnicze połączyły piwowarską tradycję z nowoczesnością. Tworzą piwa ekstremalne, niezwykle pijalne, zaskakujące intensywnością smaku. Doświadczenie, po którym nie ma powrotu do świata pozbawionego smaku "piwa dla każdego". Poznajcie artystów-rzemieślników, opanowujących piwowarską sztukę do perfekcji. Dajcie się ponieść piwnej nowej fali.


aktualności


Znamy datę WFP6!

Szanowna Piwna Braci! To już pewne, 6. edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa odbędzie się 6-8 kwietnia 2017 roku. Miejsce niezmiennie pozostaje to samo – Stadion Miejski Legii Warszawa! Wkrótce podzielimy się z Wami informacją na temat polskich czytaj dalej…


PIwne Podsumowanie 2016

Piwna Zwrotnica prezentuje podsumowanie roku 2016. Średnio mogliśmy spróbować 4 nowe piwa dziennie! Z każdym kolejnym miesiącem poznajemy nowe wcześniej niewarzone w Polsce style.  Goście zza granicy nie mogą uwierzyć, jak szybko scena piw rzemieślniczych rośnie w Polsce. A czytaj dalej…


Znamy zagranicznych gości!

Mamy przyjemność przedstawić Wam skład naszych zagranicznych gości, którzy pojawią się na WFP6! Zza oceanu przyjedzie do nas browar, który swoje pierwsze kroki stawiał w Danii. Tak, tak, proszę Państwa, Evil Twin Brewing odwiedzi Warszawski Festiwal czytaj dalej…

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI...
 


 

Warszawski Festiwal Piwa, edycja kwiecień 2016

Pierwsza edycja festiwalu 2014


organizatorzy

Paweł Leszczyński jest piwowarem domowym i certyfikowanym sędzią piwnym, specjalizuje się w szkoleniach sensorycznych. Jako specjalista ds. browarów rzemieślniczych pracuje w słodowni Viking Malt.
Jacek Materski jest współzałożycielem pierwszego polskiego browaru rzemieślniczego Artezan. Sędzia piwny i współwłaściciel Artezan Craft Beer Pub.


goście

Podczas festiwalu własne stanowiska przygotuje ponad 40 najlepszych browarów rzemieślniczych z Polski i Europy. Zaprezentują soę też multitapy i importerzy. Piwo poleje się z ponad 250 nalewaków! Nie zabraknie rzemieślniczych cydrów, kawy i doskonałego jedzenia. Zapraszamy do przejrzenia listy wystawców i ich piw.


miejsce

Po raz piąty Warszawski Festiwal Piwa odbędzie się na Miejskim Stadionie Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego, który mieści się przy ulicy Łazienkowskiej 3. Przestrzeń jest w większości ocieplana i kryta, blisko centrum, łatwo można dojechać autobusami, czy dojść na piechotę. Wskazówki, jak dotrzeć na miejsce.

Współpraca


Patronat medialny


 
 Zapraszamy do współpracy


Pomóż nam promować Festiwal! Jeśli podoba ci się pomysł, zaproś swoich znajomych! Głoś dobrą nowinę!

Zapraszamy też do współpracy producentów, których wyroby charakteryzują się wysoką jakością i zrywają z tradycją.

 
 Kontakt z nami


  Warszawski Festiwal Piwa
Miejski Stadion Legii Warszawa
ul. Łazienkowska 3
 
  bok@warszawskifestiwalpiwa.pl (PL, CZ, EN)
a.skolarski@warszawskifestiwalpiwa.pl (gastronomia)