Kiedy wybrać się z psem na festiwal?

Kiedy podjąć decyzję o zabraniu czworonożnego przyjaciela na festiwal i jak się do tego przygotować?

Anna Piaszczyńska, Jeden Rysunek Dziennie

Myślisz o pojawieniu się na festiwalu ze swoim czworonożnym przyjacielem? 🙂 Jeżeli nie będzie on pierwszym miejscem tego typu, które Twój psiak odwiedza, to nie ma przeciwwskazań, byście do nas wpadli – zapewne jesteście obyci w temacie przestrzeni miejskiej i tłumu. Ty i Twój psiak musicie być pewni, że dacie radę RAZEM, bez uszczerbku na waszej relacji. 

Oczywiście dobrze byłoby, żeby Twój towarzysz, potrafił odnaleźć się na swoim bezpiecznym miejscu. Tutaj pobyt  bardzo ułatwi Ci kocyk/mata psiaka i znajomość hasła „miejsce”. Zadbaj o coś super fajnego do gryzienia, tak by Twój towarzysz się nie nudził, kiedy Ty będziesz się delektować „złotym trunkiem” 😉 W naszym psim niezbędniku znajdziesz te, ale i kilka innych super przydatnych rzeczy do spakowania.

Psy nie rodzą się ze zdolnością przebywania w tłocznym, głośnym miejscu. Jednak zawsze możesz w jakimś stopniu swojego kompana nauczyć przebywania w takich miejscach. Każdy trening podstawowego posłuszeństwa, który razem przeszliście, znajomość sztuczek i języka ciała psów będzie Wam ogromną pomocą na festiwalu i w życiu!

Jeżeli dopiero się zastanawiasz jak nauczyć psa przebywania w takich miejscach, zacznij od spokojniejszego pubu, naucz się asertywności, kiedy kolejna osoba będzie chciała pogłaskać Twojego psa. Zadbaj o wasz wspólny komfort, by wyjścia były dla Was dobrym czasem. Skontaktuj się ze szkoleniowcem/behawiorystą a na pewno pomoże Wam w miejskim świecie. 

Pamiętaj –  jeśli Twój psiak nie będzie czuł się komfortowo, zabierz go do domu – niech tam odpoczywa.

Paulina Ulenberg, zoopsycholog

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *