Beerspired Music

Birthday Kraft Set vol.10

10 topowych browarów uwarzyło 10 wyjątkowych piw na 10 lat Warszawskiego Festiwalu Piwa.
Każde z nich zainspirowało muzyków i DJów do stworzenia specjalnego setu.
Spróbujecie | Usłyszycie ich na Stadionie Legii 21-23 marca.


Oznaczcie wszystkie w Untappd żeby zdobyć złotą oznakę i wyjątkowe skarpetki.

ściągnij

posłuchaj

Oldschool is a newschool, Birbant we współpracy z Warszawskim Festiwalem Piwa wracają na tory charakternych, gorzkich IPA. DIXANS to black IPA, w której obok solidnej goryczki i klasycznych cytrusowo-słonecznikowych aromatów wyczujemy aromat kokosa i czerwonej pomarańczy powstałe dzięki dodaniu na zimno polskiej odmiany chmielu -i Książęcy. Słód żytni poprawia teksturę piwa i nadaje mu charakterystycznego, korzennego smaku.

Foodpairing: Chyży Wół – specjalna kanapka


ściągnij

posłuchaj

Piwo uwarzone z polskimi tradycyjnymi (lubelski), nowofalowymi (zula) i experymentalnymi (zu12) odmianami chmielu z jedynej farmy rozwojowej w Polsce czyli PolishHops.pl Pawła Piłata w Karczmiskach. Naszym zamiarem jest stworzenie lekkiego, codziennego piwa w klimacie Dzikiego Wschodu – bez zbędnej słodyczy ale ubranie go we współczesne szaty – hazy soczkowe i z dorzutką owsa.


Grypsy$Gypsy

ściągnij

posłuchaj

Uwarzone wspólnie z Warszawskim Festiwalem Piwa na 10-lecie jego istnienia. New England IPA nachmielone 10 różnymi odmianami: Cascade, Centennial, Chinook, Citra, Columbus, HBC 586, HBC 630, Mosaic, Sabro i Talus. Wspólnie zabieramy Was w podróż przez różnorodne odmiany chmielu, których używamy w piwach w najbardziej popularnym stylu piwnej rewolucji – IPA.


ściągnij

posłuchaj

10. lat temu twórcy browaru Genys przyjechali do Polski na pierwszą edycję Warszawskiego Festiwalu Piwa. Dziś wracają z własnym browarem, pijalnymi piwami w nowofalowych stylach i specjalną warką wyjątkowego piwa – Imperialnym grodziskim fermentowanym przy użyciu szampańskich drożdży. Jaki charakter dadzą stylowi, które nazywany jest piwnym szampanem?


Lauris

ściągnij

posłuchaj

Idealnie przeskalowana mikro wersja zwycięskiego Imperialnego Porteru z KPR 2023. Taki, którym można zacząć i zakończyć dzień! Zależało nam, aby piwo to „uczciło” styl, w którym wygrało, ale żeby nie koniecznie trzeba było na nie czekać prawie rok czasu! Tak powstał Mikro Jeleń! Latający Jeleń — protoplasta tego piwa — zwycięzca KPR, polski statek biorący udział w bitwie pod Oliwą. Bardzo leciuteńkie, chmielenie polską Jungą.

Foodpairing: Nice To Eat You – Smash Piwosz 2.0 kanapka festiwalowa z Mikro Jeleniem


Błażej Grygiel

ściągnij

Pierwsze piwo owocowe i kwaśne z naszego browaru. Chcieliśmy, żeby było z regionalnym i polskim akcentem, a że w okolicy jest dużo plantacji czarnej porzeczki, to wybór padł na ten owoc. Dodatkowo dodaliśmy Amora Preta (polski chmiel od Polish Hops) żeby podkręcić owocowe klimaty. Uzyskaliśmy lekkie owocowo kwaśne piwo rześkie i aromatyczne świetnie gaszące pragnienie. Piwo powstało w kooperacji z Same Krafty.


posłuchaj

WARSAW JUNGLE MASSIVE to piwo którym łączymy naszą pasję do intensywnie chmielonych IPA z wizytówką NEPO jaką jest dodatek igliwia. W smaku i aromacie połączenie nut owoców takich jak mandarynka, pomarańcze, czerwony grejpfrut, limonka, jeżyna, brzoskwinia, morela, gruszka, a w tle egzotyczne: wiórki kokosu, ananas, mango. Na finiszu smak i aromat igliwia pozyskanego ze świerku i sosny.

Foodpairing: Senor Lucas – Quesadilla Pulled Porque


posłuchaj dj.studio

posłuchaj Spotify

Chmielowo-owocowa bomba na 10-lecie WFP! Soczysta NEIPA z owocami i przecierami: truskawki, buraka, wiśni, borówki, czarnej porzeczki, maliny i granatu. Chmielami o smaku czerwonych owoców: Ekuanot, HBC 630, Mosaic, El Dorado, Belma, Enigma i Strata. Różowe i pyszne!

Foodpairing: Slovak Street Food – Pierś z kaczki z kopytkami


Darek Piecuch

ściągnij

posłuchaj

Przed Wami nasza pierwsza Micro IPA! W tej niepozornej ale jakże pijalnej i sesyjnej formie zamknęliśmy niepowtarzalną moc polskich chmieli. Połączenie odmian Zibi, Zombie i Zu12 zaowocowało urzekającym aromatem, z którego na pierwszy plan wybijają się owoce cytrusowe, liczi, mango i potężna dawka mandarynki! Sprawdźcie, a na pewno sięgniecie po nie kolejny raz!


ściągnij

ZŁOTE TARASY to wyjątkowe piwo uwarzone przez nas na wyjątkowe, okrągłe 10 lat Warszawskiego Festiwalu Piwa. Znajdziecie w nim intrygujące połączenie absolutnej klasyki czyli stylu Hefeweizen  z rzadko spotykanym owocowym dodatkiem czyli miechunką (Physalis), charakteryzującą się słodko-kwaśnym smakiem z charakterystyczną goryczką i cierpkością i aromatem przypominającym mieszankę ananasa i agrestu. Żeby nie zabrakło odrobiny „fajerwerków” na tak wspaniałą okazję jak 10-lecie WFP, zaszaleliśmy i żeby ucieszyć również wasze oko do piwa dodaliśmy złoty brokat!