Już w czwartek rozpoczyna się Warszawski Festiwal Piwa! Przygotowaliśmy dla Was w jednym miejscu najważniejsze informacje, które ułatwią Wam orientację na imprezie. Podczas Festiwalu będziecie mogli spróbować najciekawszych polskich piw z małych browarów rzemieślniczych, świetnego jedzenia oraz – po prostu – dobrze się bawić w wyjątkowej atmosferze. Zapraszamy!
Godziny otwarcia
Festiwal rozpoczyna się w czwartek o godzinie 14 i trwa do 1. W piątek i sobotę zaczynamy od 12 i kończymy również o 1.
Bilety
W przedsprzedaży można kupić karnety za 20 zł na cały okres trwania festiwalu. Podczas samej imprezy będzie można kupić bilety w stadionowych kasach oraz zdalnie, przez Internet. Ważnym elementem biletów jest kod kreskowy, który skanowany jest przez bramki przy wejściu na festiwal. Bilety jednorazowe są… jednorazowe, czyli uprawniają do jednorazowego wejścia na imprezę. Przy kasach i przez Internet będzie można aż do końca kupić wejściówki na płatne wykłady i szkolenia. Jeśli oczywiście zostaną jakieś miejsca.
Bilety wstępu uprawniają do wstępu. Na festiwalu piwo, jedzenie itp. kupuje się bezpośrednio u wystawców, zgodnie z ustalanym przez nich cennikiem.
Czy można przyjść na festiwal z dziećmi?
Oczywiście! Do tego dzieciaki (do pełnoletności) wchodzą za darmo. Jest tylko jedna zasada – nie piją piwa, za co bezpośrednio odpowiadają ich opiekunowie. Festiwal to też świetna okazja, żeby zobaczyć sobie – normalnie raczej niedostępną – strefę VIP Miejskiego Stadionu Legii Warszawa. Zamiast napojów trunkowych młodszym polecamy świetną lemoniadę, pieczone kasztany czy piwne przekąski.
Bankomaty i płacenie kartą
Przy wejściu do strefy VIP ustawiliśmy dwa bankomaty. Większość wystawców (ale nie wszyscy!) umożliwia płacenie kartą.
Czy będzie gdzie usiąść
Na trybunie strefy VIP mamy około 2500 krzesełek. W samej strefie VIP jest mnóstwo stołów z krzesłami, tak samo przy foodtruckach.
Strefa Flipperów
Na trzecim piętrze czeka na Was 10 flipperow, z których przez cały okres festiwalu możecie korzystać zupełnie za darmo.
Piłkarzyki
Piłkarzyki znajdują się na 1 piętrze. Oczywiście udostępnione są również bezpłatne. Codziennie organizowany jest turniej z nagrodami, na który serdecznie zapraszamy, powinny być jeszcze wolne miejsca.
Parking
Na miejscu przygotowaliśmy parking na 700 samochodów, może na niego wjechać każdy, kto ma ważny bilet na Festiwal.
Szatnia
Na pierwszym piętrze strefy VIP znajduje się szatnia. Jest darmowa i jeśli będziecie wystarczająco mili, osoby obsługujące ją zapewne pozwolą Wam zostawić tam ciężkie butelki, żeby nie chodzić z nimi po całym Festiwalu.
Garść porad praktycznych
1. Pij dużo wody. Optymalna ilość to parę łyków pomiędzy każdą próbką piwa. Napij się też przed pójściem spać – alkohol działa odwadniająco pewien czas po wypiciu ostatniego piwa.
2. Nie zapomnij o jedzeniu. Lepiej wchłaniamy alkohol i mniej podrażnia on żołądek i jelita, jeśli coś wcześniej zjemy. Przy czym należy unikać przejadania się czy potraw ciężkostrawnych. Na festiwalu znajdziecie olbrzymi wybór naprawdę świetnych dań, więc nie powinniście się martwić na zapas.
3. Jedz czosnek i witaminę C. Piwa rzemieślnicze mają często aldehyd octowy, związek, który negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Najpopularniejsza naturalną substancją, która pomaga naszemu organizmowi w jego rozkładzie jest czosnek. Również witamina C polepsza metabolizm organizmu oraz pomaga rozkładać aldehyd. Aspiryna zażyta przed snem też może pomóc, ale niestety źle działa na żołądek.
4. Rozmawiaj z ludźmi. Choć może nie łączy się to zbyt dobrze z poprzednią radą, warto skorzystać z obecności piwowarów, piwowarów domowych i innych specjalistów na Festiwalu. Jeśli coś Wam nie smakuje, albo smakuje wybitnie – powiedzcie o tym piwowarowi. To jeden z tych wyjątkowych momentów, kiedy można bezpośrednio porozmawiać o procesie produkcji czy o szczegółach aromatu. Również wielu blogerów czy piwowarów domowych może Wam pomóc w eksploracji. Pytajcie się ich, czym charakteryzują się dane style piwa, co oznacza chmielenie na zimno i czym różni się amerykańska pszenica od niemieckiej. Piwni specjaliści zazwyczaj są bardzo społeczni i gadatliwi, warto to wykorzystać.
Szkło i jego przemywanie
Szkłem festiwalowym jest shaker oraz Niuchter z zaznaczoną cechą 0,3. Jego całkowita objętość jest mniejsza niż pół litra. Razem z kangurkiem, czyli torbą na szklankę, można go kupić na stoisku festiwalowym albo u poszczególnych piwnych wystawców. Browary często sprzedają też własne, firmowe szkło. Szklanki można przemywać w zraszaczach po obu stronach trybuny. Szkło często przemywają też sami wystawcy.
Scena Główna
Na scenie głównej przez większość festiwalu odbywać się będą spotkania i prelekcje. Dokładny program znajdziecie pod adresem http://warszawskifestiwalpiwa.pl/program. Wprowadziliśmy też cały cykl spotkań „Poznaj Piwowara”, w ramach którego każdy z wystawiających się browarów będzie miał swoje przysłowiowe pięć minut, aby opowiedzieć o swojej działalności i przedstawić polewane piwa. Poza tym będą spotkania edukujące, kulinarne, a także bardzo emocjonujące 🙂 Nie przegapcie tematów, które Was interesują, może Wam w tym pomóc festiwalowa aplikacja.
Wykłady płatne i szkolenia
Poza wykładami otwartymi przygotowaliśmy dla Was degustacje i szkolenia, które poprowadzą najwięksi specjaliści w branży.
Gadżety piwne
W sklepiku festiwalowym będzie można zakupić parę gadżetów, które przygotowaliśmy na festiwal. Tu prezentujemy listę z cennikiem:
– specjalne szkło festiwalowe 28 zł
– shaker „zapytaj, co piję” 8 zł
– kangurek 7 zł
– torba festiwalowa 10 zł
– szkło festiwalowe z kangurkiem 33 zł
– koszulka festiwalowa z szarfą na sprawności 45 zł
– koszulka z poprzedniej edycji festiwalu 30 zł
– sprawności festiwalowe 8 zł
– beret piwnej rewolucji 40 zł
Aplikacja
Przygotowaliśmy dla Was specjalną aplikację festiwalową, dzięki której będziecie mogli dowiedzieć się, jakie piwa są na festiwalu, dowiedzieć się o tym, jakie zostały właśnie podłączone i wiele, wiele więcej. Aplikację cały czas aktualizujemy i do samego festiwalu będziemy dodawać nowe funkcje.
Powitanie na Festiwalu
W czwartek o 21 zapraszamy na trybuny Miejskiego Stadionu Legii Warszawa, razem z piwowarami chcielibyśmy przywitać się z Wami na jesiennej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa 🙂
Warszawski Konkurs Piw Domowych
Parę dni przed festiwalem miał miejsce Warszawski Konkurs Piw Domowych, w ramach którego najlepsi w Polsce sędziowie wybrali piwa w 7 różnych kategoriach, a spośród nich najlepsze piwo konkursu – Grand Prix! Piwo to zostanie uwarzone komercyjnie we współpracy z Browarem PINTA, który jest głównym sponsorem konkursu! Warszawski Konkurs Piw Domowych to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce.
Ile będzie kosztować piwo na festiwalu
Ceny piw indywidualnie ustawiają wystawcy. Zazwyczaj są to ceny nieco niższe niż w warszawskich multitapach i oscylują od 8 do 15 złotych za pół litra, wyłączając piwa specjalne, leżakowane w beczkach i piwa zagraniczne. Szczęśliwie polskie piwa rzemieślnicze są jednymi z najtańszych na świecie!
Biuro Rzeczy Znalezionych
Jeśli znajdziecie jakieś zagubione przedmioty, albo sami przez przypadek coś zgubicie, zapraszamy na Stoisko Festiwalowe, gdzie będziemy prowadzić małe biuro rzeczy znalezionych.
To chyba wszystkie najważniejsze rzeczy, o jakich powinniście wiedzieć przed i w trakcie Warszawskiego Festiwalu Piwa. Życzymy Wam dobrej i bezpiecznej zabawy i do zobaczenia na Miejskim Stadionie Legii Warszawa!