18 maja 2018

Garść porad przed 8. Warszawskim Festiwalem Piwa

Poniżej garść porad i informacji, które ułatwią Wam orientację na imprezie. Podczas Festiwalu będziecie mogli spróbować najciekawszych polskich piw z małych browarów rzemieślniczych, świetnego jedzenia oraz – po prostu – dobrze się bawić w wyjątkowej atmosferze. Niestety podczas festiwalu dziele się tak dużo, że nie sposób opisać tego w wyczerpujący sposób. Poza elementami opisanymi w programie (dostępny również na ulotkach na festiwalu) na Scenie Głównej, murawie czy na stoiskach wostawców mogą pojawić się dodatkowe atrakcje, promocje, degustacje itp. Zapraszamy!
 
 

Godziny otwarcia

Festiwal rozpoczyna się w czwartek o godzinie 16 i trwa do północy. W piątek i sobotę zaczynamy od 12 i kończymy również o północy.
 
 

Bilety

W przedsprzedaży można kupić imienne karnety za 25 zł, które obowiązują podczas całego festiwalu. Podczas samej imprezy będzie można kupić bilety w stadionowych kasach oraz zdalnie, przez Internet (to ważne, nie musisz czekać w kolejce!). Ważnym elementem biletów jest kod, który skanowany jest przez bramki przy wejściu na festiwal. Kod ten powinien być możliwy do sczytania z ekranu większości smartfonów. Bilety jednorazowe są… jednorazowe, czyli uprawniają do jednorazowego wejścia na imprezę. Przy kasach i przez Internet będzie można aż do końca kupić wejściówki na płatne wykłady i szkolenia. Jeśli oczywiście zostaną wolne miejsca.

Bilety wstępu uprawniają do wstępu. Na festiwalu piwo, jedzenie itp. kupuje się bezpośrednio u wystawców, zgodnie z ustalanym przez nich cennikiem. Dzieci i psy pod opieką dorosłych wchodzą za darmo, ale nie mogą pić piwa :-)
 
 

Warszawskie Święto Piwa

To nasza najnowsza inicjatywa – połączyliśmy najlepsze (naszym zdaniem) warszawskie knajpy pod flagą piwnej rewolucji. Od 18 do 27 maja czeka na Was wiele promocji, zniżek, spotkań z piwowarami i jeszcze więcej świetnego piwa. Szczegóły znajdziecie w zakładce Warszawskiego Święta Piwa.
 
 

Piwni przewodnicy

Jeśli kogoś taka ilość wystawców i piw przyprawi o zawrót głowy, mamy na to ratunek – wystarczy skorzystać z pomocy Piwnych Przewodników – to specjaliści od piwa zwracający na siebie uwagę specjalnymi koszulkami. Chętnie doradzą, czego warto spróbować i jak poruszać się na festiwalu.
 
 

Dojazd

Przy tej edycji współpracujemy z serwisem MyTaxi, który oferuje 33% zniżki przy przejazdach z i na festiwal. Polecamy to rozwiązanie!
 
 

Program

Program dostępny jest na naszej stronie. Zawiera spotkania płatne (warsztaty, szkolenia, degustacje itp.) oraz bezpłatne. Na płatne elementy trzeba się zapisać, a ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się wcześniej.
 
 

Lista piw i wystawców

Listę piw, wystawców, mapę, informację o tym, które piwa są właśnie dostępne oraz powiadomienia o podpiętych piwach, które obserwujecie znajdziecie w naszym katalogu (zakładka na stronie). W systemie dostępne będą również informacje o foodtruckach i innych atrakcjach.
 
 

Czy można przyjść na festiwal z dziećmi albo psem?

Oczywiście! Do tego dzieciaki (do pełnoletności) wchodzą za darmo. Jest tylko jedna zasada – nie piją piwa, za co bezpośrednio odpowiadają ich opiekunowie. Festiwal to też świetna okazja, żeby zobaczyć sobie – normalnie raczej niedostępną – strefę VIP Miejskiego Stadionu Legii Warszawa. Zamiast napojów trunkowych młodszym polecamy świetną lemoniadę czy piwne przekąski.
 
 

Bankomaty i płacenie kartą

Przy wejściu do strefy VIP ustawiliśmy dwa bankomaty. Większość wystawców (ale nie wszyscy!) umożliwia płacenie kartą.
 
 

Czy będzie gdzie usiąść?

Na trybunie strefy VIP mamy około 2500 krzesełek (nie wiemy dokładnie, ile ;-). W samej strefie VIP jest mnóstwo stołów z krzesłami, tak samo przy foodtruckach.
 
 

Parking

Na miejscu przygotowaliśmy parking na 700 samochodów, może na niego wjechać każdy, kto ma ważny bilet na Festiwal.
 
 

Szatnia

Na pierwszym piętrze strefy VIP znajduje się szatnia. Jest darmowa i jeśli będziecie wystarczająco mili, osoby obsługujące ją zapewne pozwolą Wam zostawić tam ciężkie butelki, żeby nie chodzić z nimi po całym Festiwalu.
 
 

Piłkarzyki i flippery

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 6 stołów z piłkarzykami na 1 piętrze, obok toalet oraz Flippery w strefie relaksu na 3 piętrze.
 
 

Garść porad praktycznych

1. Pij dużo wody. Optymalna ilość to parę łyków pomiędzy każdą próbką piwa. Napij się też przed pójściem spać – alkohol działa odwadniająco pewien czas po wypiciu ostatniego piwa.

2. Nie zapomnij o jedzeniu. Lepiej wchłaniamy alkohol i mniej podrażnia on żołądek i jelita, jeśli coś wcześniej zjemy. Przy czym należy unikać przejadania się czy potraw ciężkostrawnych.

3. Jedz czosnek i witaminę C. Piwa rzemieślnicze mają często aldehyd octowy, związek, który negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Najpopularniejsza naturalną substancją, która pomaga naszemu organizmowi w jego rozkładzie jest czosnek. Również witamina C polepsza metabolizm organizmu oraz pomaga rozkładać aldehyd. Aspiryna zażyta przed snem też może pomóc, ale niestety źle działa na żołądek.

4. Rozmawiaj z ludźmi. Choć może nie łączy się to zbyt dobrze z poprzednią radą (jedzeniem czosnku :-), warto skorzystać z obecności piwowarów, piwowarów domowych i innych specjalistów na Festiwalu. Jeśli coś Wam nie smakuje, albo smakuje wybitnie – powiedzcie o tym piwowarowi. To jeden z tych wyjątkowych momentów, kiedy można bezpośrednio porozmawiać o procesie produkcji czy o szczegółach aromatu. Również wielu blogerów czy piwowarów domowych może Wam pomóc w eksploracji. Pytajcie się ich, czym charakteryzują się dane style piwa, co oznacza chmielenie na zimno i czym różni się amerykańska pszenica od niemieckiej. Piwni specjaliści zazwyczaj są bardzo społeczni i gadatliwi, warto to wykorzystać.
 
 

Szkło i jego przemywanie

Szkło festiwalowe to Alternato oraz shaker z zaznaczonymi cechami 0,15 0,3. Jego całkowita objętość jest mniejsza niż pół litra. Razem z kangurkiem, czyli torbą na szklankę, można go kupić na stoisku festiwalowym albo u poszczególnych piwnych wystawców. Należy jednak pamiętać, że ilośc szklanek jest bardzo ograniczona. Browary często sprzedają też własne, firmowe szkło. Szklanki można przemywać wodą z myjek przy wejściu na trybunę. Niektórzy wystawcy stosują też specjalne systemy zraszające szkło przed nalaniem piwa.
 
 

Scena Główna

Na scenie głównej przez większość festiwalu odbywać się będą spotkania i prelekcje. Dokładny program znajdziecie pod adresem http://warszawskifestiwalpiwa.pl/program. Poza tym będą spotkania edukujące, kulinarne, a także bardzo emocjonujące dyskusje. Nie przegapcie tematów, które Was interesują. A jeśli macie pomysły na to, co w przyszłości mogłoby pojawić się na scenie festiwalowej, dajcie nam znać!
 
 

Płatne szkolenia

Poza wykładami otwartymi przygotowaliśmy dla Was płatne szkolenia, które poprowadzą najwięksi specjaliści w branży.
 
 

Gadżety piwne

W sklepiku festiwalowym będzie można zakupić parę gadżetów, które przygotowaliśmy na festiwal. Tu prezentujemy listę z cennikiem:

– Alternato – specjalne szkło festiwalowe 25 zł
– shaker „zapytaj, co piję” 8 zł
– kangurek 7 zł
– czapka festiwalowa – 45 zł
– koszyczek na lambiczek – 45 zł
– woda (gaz/ngaz) – 3 zł
– „Spieniona Historia Europy” – 39 zł
– szkło festiwalowe z kangurkiem 30 zł
– koszulki z poprzedniej edycji festiwalu 15 zł
– beret piwnej rewolucji 40 zł
 
 

Oficjalne powitanie na Festiwalu

W czwartek o 20 zapraszamy na trybuny Miejskiego Stadionu Legii Warszawa, razem z piwowarami chcielibyśmy przywitać się z Wami na jesiennej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa :-)
 
 

Ile będzie kosztować piwo na festiwalu

Ceny piw indywidualnie ustawiają wystawcy. Zazwyczaj są to ceny nieco niższe niż w warszawskich multitapach i oscylują od 8 do 15 złotych za pół litra, wyłączając piwa specjalne, leżakowane w beczkach i piwa zagraniczne. Szczęśliwie polskie piwa rzemieślnicze są jednymi z najtańszych na świecie!
 
 

Biuro Rzeczy Znalezionych

Jeśli znajdziecie jakieś zagubione przedmioty, albo sami przez przypadek coś zgubicie, zapraszamy na Stoisko Festiwalowe, gdzie będziemy prowadzić małe biuro rzeczy znalezionych.
 
 
 

To chyba wszystkie najważniejsze rzeczy, o jakich powinniście wiedzieć przed i w trakcie Warszawskiego Festiwalu Piwa. Życzymy Wam dobrej i bezpiecznej zabawy i do zobaczenia na Miejskim Stadionie Legii Warszawa!

Facebook komentarze

Poprzedni post: Zapraszamy na 8 Warszawski Festiwal Piwa!, kolejny post:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.