PROGRAM

SOBOTA, 5 WRZEŚNIA

sobota
14:00

Start festiwalu

Rozpoczynamy specjalną edycję Warszawskiego Festiwalu Piwa – Bez Granic! Spotkamy się z organizatorami i opowiemy, co dziś zobaczycie na żywo.

sobota
14:10

Proste ćwiczenia z piwem – BeerFit

Co można zrobić z piwem w dłoni? Kilka bardzo fajnych ćwiczeń. Proste ćwiczenia z piwem, czyli BeerFit dobre w każdym wieku i dla każdej płci – poprowadzi najlepsza instruktorka fitness w piwnym świecie, czyli Justyna Błasiak

sobota
14:30

Piwo i zdrowy tryb życia – czy da się to połączyć?

Brzuch piwny wcale nie musi Cię straszyć. Nawet kebab nie jest groźny! Jeśli tylko zadbasz o zdrowy tryb życia. Jak to zrobić, jak łączyć piwo ze sportem – opowiedzą nasi goście, psychodietetyk i fanka piwa Aga Łaniewska oraz Łukasz Rokicki, lekkoatleta i współwłaściciel browaru Maltgarden.

sobota
15:30

Razem degustujemy festiwalowe piwa – degustacja 1

Pierwsza degustacja 2 specjalnych, festiwalowych piw. Jako pierwsi fachowo ocenią piwa Jacek Błędowski (sędzia, piwowar, fan piwa), Michał Kopik (PiwnyGaraż.pl i Mermaid Brewing) i Michał “Docent” Maranda (PolskieMinibrowary.pl).

sobota
16:00

Uwarzyliśmy dla was piwo, zobacz jak

Cztery browary, czterech piwowarów – połączymy się z browarami: Maryensztadt, Maltgarden, Nepomucen i Trzech Kumpli. Zapytamy, co słychać w browarach i jakie piwa przygotowali z myślą o Was. Udział wezmą Kuba Piesio, Łukasz Rokicki, Piotr Musielak, Piotr Sosin.

sobota
16:30

Razem degustujemy festiwalowe piwa – degustacja 2

Druga degustacja festiwalowa. Trzech śmiałków: Kacper Groń (Piwna Zwrotnica), Patryk Piechocki (Piwny Brodacz), Paweł Paluchowski (Piwny Klub, Lotny Festiwal Piwa) zmierzy się z dwoma specjalnymi festiwalowymi piwami.

sobota
17:00

Gość specjalny WFP – John Palmer – część 1

Specjalnym gościem tej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa Bez Granic będzie John Palmer. Uznany amerykański pisarz, autor książek: „Brewing Classic Styles”, „Water” i „How To Brew” którego polskie tłumaczenie książki jest w przygotowaniu! Luźną rozmowę o piwie poprowadzi z nim Michał Stemplowski – Chmielobrody.

sobota
17:30

Razem degustujemy festiwalowe piwa – degustacja 3

Trzecia  degustacja 2 specjalnych, festiwalowych piw. Tym razem degustować z Wami będą Piotr Kucharski (Chmielowisko) tłumacz książki Johna Palmera „How To Brew”, Tomasz Wójcik “Elroy” (piwo.org) i Paweł Leszczyński (Warszawski Festiwal Piwa)

sobota
18:00

Gość specjalny WFP – John Palmer – część 2

Druga część rozmowy ze specjalnym gościem WFP Bez Granic, Johnem Palmerem. Autora popularnych książek o piwie przepytywać będzie Michał Stemplowski (Chmielobrody).

sobota
18:30

Razem degustujemy festiwalowe piwa – degustacja 4

Czwarta degustacja 2 specjalnych, festiwalowych piw – wspólnie z Michałem Sułkowskim (Kilka Słów o Piwie) i Łukaszem Wilczyńskim

sobota
19:00

Kuchnia WFP – doskonałe steki i burgery z amerykańskiej wołowiny!

Znany piwowar i kucharz, Michał Kopik (PiwnyGaraż.pl i Mermaid Brewing) profesjonalnie zajmie się amerykańską wołowiną. Co z tego wyjdzie? Jak wykorzysta piwo w potrawach? Wszystko prosto z świetnej kuchni multitapu Maryensztadt Beer and Food.

sobota
20:00

Orgia smaku – szlachetne i wyjątkowe przekąski

Co pić? Z grubsza wiadomo. Ale co do tego jeść? Temat idealnej przekąski do piwa, wina, whisky i wszelkich innych doskonałych alkoholi poruszy dwóch specjalistów: Jacek Krupa (Sery Rzemieślnicze, fan piwa) i Tomek Zaremba (sommelier, kreatywny szef kuchni). Będzie smakowicie!

sobota
20:30

Razem degustujemy festiwalowe piwa – degustacja 5

Piąta, ostatnia degustacja dwóch specjalnych, festiwalowych piw – tym razem piwa zdegustują Patryk Puszkiewicz (Pora Na Kraft) i Jarek Jarecki (Jarecki Gotuje)

sobota
21:00

Ile naprawdę warte jest piwo rzemieślnicze – dyskusja

Ile kosztuje kraft i czemu tak drogo? A może tanio? O cenie i wartości piwa, koszcie jego wytworzenia, a także ile kraft kosztuje zagranicą opowiedzą eksperci: Tomasz Kopyra (blog Kopyra), Grzegorz Zwierzyna (browar Pinta) i Łukasz Kojro (browar Palatum).

 

sobota
21:40

Zakończenie Festiwalu

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Nawet Warszawski Festiwal Piwa Bez Granic. Oficjalnie będziemy życzyć Wam: dobranoc!