Nasz festiwal powstał z miłości do piwa rzemieślniczego i związanej z nim różnorodności. Może brzmi to banalnie, ale to prawda. Zapraszamy tylko małe, polskie browary, foodtrucki i ciekawych gości zza granicy, a piwowarzy osobiście polewają piwa. Tych często nie można kupić w butelce lub poza festiwalem. Impreza odbywa się dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Skupiamy się na smaku i piwnej kulturze, co sprzyja niepowtarzanej atmosferze. Każdy może przeżyć festiwal na własny sposób, wybierając między flipperami, szkoleniami, degustacjami, piłkarzykami, wykładami i innymi atrakcjami, których jest równie wiele, jak kolorów rzemieślniczego piwa.
Jednak Warszawski Festiwal Piwa to przede wszystkim historie. Od tych największych, o marzeniach, które zmieniają życie, przez mniejsze, o ciężkiej pracy, doświadczeniu i inspiracji. Historie piwowarów i każdego z setek piw, uwarzonych specjalnie na festiwal. A także niepowtarzalna historia pierwszego łyka rzemieślniczego piwa.
Przez te sześć lat rynek piwa rzemieślniczego narodził się, wybuchł wielością smaków i nieco okrzepł. Polscy piwowarzy nauczyli się warzyć piwa fenomenalne na skalę światową, poszli własną ścieżką. My również. Na festiwalu zdecydowaliśmy się prezentować tylko najmniejsze i najciekawsze z polskiej piwowarskiej sceny. Stawiamy na artystów-rzemieślników i piwowarów od początku do końca obecnych w procesie tworzenia piwa. Zapraszamy browary warzące piwa unikatowe, których nie da się dostać w sklepach. Jesteśmy wizytówką polskiego piwowarstwa. Niezależni od sponsorów i dużych firm, istniejemy tylko dzięki wsparciu społeczności. Na festiwalu pojawiają się najnowsze trendy i smaki, które inspirują pozostałe browary.
Przez trzy dni, w krytej strefie VIP Stadionu Legii Warszawa, polskie browary rzemieślnicze zaprezentują swoje najlepsze piwa. Przez 400 kranów przewinie się około 800 lanych trunków w różnych stylach, z czego około 100 to premiery. Wiele spośród nich jest na co dzień niedostępnych poza festiwalem.
Jednak festiwal to nie tylko piwo, ale też najlepsze polskie foodtrucki, degustacje, szkolenia, flippery, gry planszowe, piłkarzyki i – przede wszystkim – niesamowita atmosfera, najbliższa wieczorowi w dobrej knajpie, wśród przyjaciół. Na festiwalu znajdą coś dla siebie miłośnicy piwa, piwowarzy oraz ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z piwem rzemieślniczym.