Garść porad przed 11. Warszawskim Festiwalem Piwa

Poniżej garść porad i informacji, które ułatwią Wam orientację na imprezie. Podczas Festiwalu będziecie mogli spróbować najciekawszych polskich piw z małych browarów rzemieślniczych, świetnego jedzenia oraz – po prostu – dobrze się bawić w wyjątkowej atmosferze. W trakcie imprezy dzieje się naprawdę bardzo dużo, tak że nie sposób opisać tego w wyczerpujący sposób. Poza elementami opisanymi w programie (dostępny również na ulotkach na festiwalu) na Scenie Głównej, murawie czy na stoiskach wystawców mogą pojawić się dodatkowe atrakcje, promocje, degustacje.

Godziny otwarcia

Festiwal rozpoczyna się w czwartek o godzinie 16 i trwa do północy. W piątek i sobotę zaczynamy od 12 i kończymy również o północy. Bramki otwieramy punktualnie o tej godzinie, ale kasy biletowe pół godziny przed rozpoczęciem.

Bilety

W przedsprzedaży, do środy włącznie, można kupić imienne karnety za 25 zł, które obowiązują podczas całego festiwalu. Podczas samej imprezy będzie można kupić bilety w stadionowych kasach oraz zdalnie, przez Internet (to ważne, nie musisz czekać w kolejce!). Ważnym elementem biletów jest kod, który skanowany jest przez bramki przy wejściu na festiwal. Kod ten powinien być możliwy do sczytania z ekranu większości smartfonów, więc mimo ostrzeżeń dystrybutora nie trzeba go drukować. Bilety jednorazowe są… jednorazowe, czyli uprawniają do jednorazowego wejścia na imprezę. Przy kasach i przez Internet będzie można aż do końca kupić wejściówki na płatne wykłady i szkolenia. Jeśli oczywiście zostaną wolne miejsca.

Bilety wstępu uprawniają do wstępu. Na festiwalu piwo, jedzenie itp. kupuje się bezpośrednio u wystawców, zgodnie z ustalanym przez nich cennikiem. Dzieci i psy pod opieką dorosłych wchodzą za darmo, ale nie mogą pić piwa 🙂 Dla grup przygotowaliśmy 10 biletów cenie 13,5 zł.

Piwni przewodnicy

Jeśli kogoś taka ilość wystawców i piw przyprawi o zawrót głowy, mamy na to ratunek – wystarczy skorzystać z pomocy Piwnych Przewodników – to specjaliści od piwa zwracający na siebie uwagę specjalnymi koszulkami. Chętnie doradzą, czego warto spróbować i jak poruszać się na festiwalu.

Program

Program dostępny jest na naszej stronie. Zawiera spotkania płatne (warsztaty, szkolenia, degustacje itp.) oraz bezpłatne. Na płatne elementy trzeba się zapisać, a ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się wcześniej.

Lista piw i wystawców

Listę piw, wystawców, mapę, informację o tym, które piwa są właśnie dostępne oraz powiadomienia o podpiętych piwach, które obserwujecie znajdziecie w naszym katalogu (zakładka na stronie). W systemie dostępne będą również informacje o foodtruckach i innych atrakcjach.

Czy można przyjść na festiwal z dziećmi albo psem?

Oczywiście! Do tego dzieciaki (do pełnoletności) wchodzą za darmo. Jest tylko jedna zasada – nie piją piwa, za co bezpośrednio odpowiadają ich opiekunowie. Festiwal to też świetna okazja, żeby zobaczyć sobie – normalnie raczej niedostępną – strefę VIP Miejskiego Stadionu Legii Warszawa. Zamiast napojów trunkowych młodszym polecamy lemoniadę i przekąski.

Bankomaty i płacenie kartą

Niestety na terenie festiwalu nie ma bankomatów. Większość wystawców (ale nie wszyscy!) umożliwia płacenie kartą.

Czy będzie gdzie usiąść?

Na trybunie strefy VIP mamy około 2500 krzesełek (nie wiemy dokładnie, ile ;-). W samej strefie VIP jest mnóstwo stołów z krzesłami, tak samo przy foodtruckach.

Powiedz nie plastikowi

Poza specjalnymi szklankami festiwalowymi, na stanowiskach dostępne będą proste szklanki bez nadruku za 2,5 zł, które mają na celu maksymalne ograniczenie plastikowych kubków.

Na 2, piętrze, obok stoiska festiwalowego, znajduje się punkt wymiany szkła. Każdy, kto potrzebuje szklanki, może wziąć ją ze stolika, a każdy, kto szklanki nie potrzebuje – może ją zostawić. Można też przynieść zbędne szkło do piwa z domu.

Parking

Na miejscu przygotowaliśmy parking na 700 samochodów, może na niego wjechać każdy, kto ma ważny bilet na Festiwal.

Szatnia

Na pierwszym piętrze strefy VIP znajduje się szatnia. Jest darmowa i jeśli będziecie wystarczająco mili, osoby obsługujące ją zapewne pozwolą Wam zostawić tam ciężkie butelki, żeby nie chodzić z nimi po całym Festiwalu.

Piłkarzyki, flippery i inne

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy stoły z piłkarzykami na 1 piętrze (mistrzostwa rozgrywać się będą codziennie!), obok toalet oraz Flippery w strefie relaksu na 3 piętrze. Na 2. piętrze można też pograć w kapsle lub kukudziurę i gry planoszowe.

Garść porad praktycznych

  1. Pij dużo wody. Optymalna ilość to parę łyków pomiędzy każdą próbką piwa. Napij się też przed pójściem spać – alkohol działa odwadniająco pewien czas po wypiciu ostatniego piwa.
  2. Nie zapomnij o jedzeniu. Lepiej wchłaniamy alkohol i mniej podrażnia on żołądek i jelita, jeśli coś wcześniej zjemy. Przy czym należy unikać przejadania się czy potraw ciężkostrawnych.
  3. Jedz czosnek i witaminę C. Piwa rzemieślnicze mają często aldehyd octowy, związek, który negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Najpopularniejsza naturalną substancją, która pomaga naszemu organizmowi w jego rozkładzie jest czosnek. Również witamina C polepsza metabolizm organizmu oraz pomaga rozkładać aldehyd. Aspiryna zażyta przed snem też może pomóc, ale niestety źle działa na żołądek.
  4. Rozmawiaj z ludźmi. Choć może nie łączy się to zbyt dobrze z poprzednią radą (jedzeniem czosnku :-), warto skorzystać z obecności piwowarów, piwowarów domowych i innych specjalistów na Festiwalu. Jeśli coś Wam nie smakuje, albo smakuje wybitnie – powiedzcie o tym piwowarowi. To jeden z tych wyjątkowych momentów, kiedy można bezpośrednio porozmawiać o procesie produkcji czy o szczegółach aromatu. Również wielu blogerów czy piwowarów domowych może Wam pomóc w eksploracji. Pytajcie się ich, czym charakteryzują się dane style piwa, co oznacza chmielenie na zimno i czym różni się amerykańska pszenica od niemieckiej. Piwni specjaliści zazwyczaj są bardzo społeczni i gadatliwi, warto to wykorzystać.

Szkło i jego przemywanie

Szkło festiwalowe to Tulipior oraz shaker z zaznaczonymi cechami 0,15 0,3. Jego całkowita objętość jest mniejsza niż pół litra. Razem z kangurkiem, czyli torbą na szklankę, można go kupić na stoisku festiwalowym albo u poszczególnych piwnych wystawców. Należy jednak pamiętać, że ilośc szklanek jest bardzo ograniczona. Browary często sprzedają też własne, firmowe szkło. Szklanki można przemywać wodą z myjek przy wejściu na trybunę. Niektórzy wystawcy stosują też specjalne systemy zraszające szkło przed nalaniem piwa.

Scena Główna

Na scenie głównej przez większość festiwalu odbywać się będą spotkania i prelekcje. Dokładny program znajdziecie pod adresem http://warszawskifestiwalpiwa.pl/program. Poza tym będą spotkania edukujące, kulinarne, a także bardzo emocjonujące dyskusje. Nie przegapcie tematów, które Was interesują. A jeśli macie pomysły na to, co w przyszłości mogłoby pojawić się na scenie festiwalowej, dajcie nam znać!

Płatne szkolenia

Poza wykładami otwartymi przygotowaliśmy dla Was płatne szkolenia, które poprowadzą najwięksi specjaliści w branży.

Gadżety piwne

W sklepiku festiwalowym będzie można zakupić parę gadżetów, które przygotowaliśmy na festiwal. Tu prezentujemy listę z cennikiem:

– Fusion – specjalne szkło festiwalowe 20 zł
– shaker „zapytaj, co piję” 8 zł
– Elisir – specjalny pokal festiwalowy – 12 zł
– kangurek 7 zł
– torba płócienna – 12 zł
– torba na 6 butelek – 16 zł
– czapka festiwalowa – 45 zł
– koszyczek na lambiczek – 45 zł
– woda (gaz/ngaz) – 3 zł
– szkło festiwalowe z kangurkiem 25 zł
– koszulki z poprzedniej edycji festiwalu 15 zł

Oficjalne powitanie na Festiwalu

W czwartek o 21 zapraszamy na trybuny Miejskiego Stadionu Legii Warszawa, razem z piwowarami chcielibyśmy przywitać się z Wami na jesiennej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa 🙂

Ile będzie kosztować piwo na festiwalu?

Ceny piw indywidualnie ustawiają wystawcy. Zazwyczaj są to ceny nieco niższe niż w warszawskich multitapach i oscylują od 8 do 15 złotych za pół litra, wyłączając piwa specjalne, leżakowane w beczkach i piwa zagraniczne. Szczęśliwie polskie piwa rzemieślnicze są jednymi z najtańszych na świecie!

Biuro Rzeczy Znalezionych

Jeśli znajdziecie jakieś zagubione przedmioty, albo sami przez przypadek coś zgubicie, zapraszamy na Stoisko Festiwalowe, gdzie będziemy prowadzić małe biuro rzeczy znalezionych. Zapraszamy też na odpowiednią grupę na Facebooku.

To chyba wszystkie najważniejsze rzeczy, o jakich powinniście wiedzieć przed i w trakcie Warszawskiego Festiwalu Piwa. Życzymy Wam dobrej i bezpiecznej zabawy i do zobaczenia na Miejskim Stadionie Legii Warszawa!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *