Kto wystawi się na wiosennej edycji Festiwalu? Line-up #WFP10, cz.1

Każdy szanujący się festiwal prezentuje line-up, czyli listę występujących gości. Od dziś rozpoczynamy prezentację gwiazd wiosennej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Line-up #WFP10, część 1:

🔥 AleBrowar – dobrze mieć nazwę na literę A, bo zawsze jest się pierwszym. Ale Browar to weteran piwnej sceny, który nie zasypia gruszek w popiele. Ich nowa seria DDH IPA spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Jest to także jedyny browar, który oficjalnie ma Kochanka. (2p.)

🔥 Browar Ziemia Obiecana – dla równowagi warto dodać browar na ostatnią literę alfabetu. Niech nie zmylą Was swojskie nazwy ich piwesia, tu do jakości podchodzi się bezkompromisowo. Złocisty trunek z Ziemi Obiecanej nie ma sobie równych. Najlepszy w Pabianicach i nie tylko! (2p.)

🔥Warkot (Klubopiwiarnia) – idealnie pasuje do line-up ogłaszany w Dzień Kota. Z Łodzi przyjedzie Warkot, czyli browar restauracyjny mieszczący się w Klubopiwiarni. Stery browaru mocno trzyma dzielna piwowarka, o której doskonałych piwach (jak Truskawkowa IPA) zaczynają krążyć legendy. (parter)

🔥 Browar Jana – Dobrze znany i wielokrotnie występujący na WFP browar. Ostatnio stało się o nim głośno w sieci za sprawą innowacyjnego piwa – FIST IPA, czyli IPY fermentowanej w stalowym tanku. Czy można zaskoczyć bardziej? Przekonamy się na #WFP10 (3p.)

🔥 Rock Browar Jarocin – browar z legendarnego Jarocina nie mógł mieć innej nazwy. Jak na rockową inicjatywę przystało, wszedł na scenę piwną z dużą energią. Tu nie będzie jeńców! (ani disco-polo!) (2p.)

🔥 Browar Golem – najbardziej niesztampowy browar kontraktowy w Polsce. Niepowtarzalne warki, mikro-szklaneczki, fetyszyści, rzucanie kamieniami w dinozaury. Nie wiadomo, co zaprezentują na WFP tym razem. Ale wiadomo, że będzie dobrze. (3p.)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *