Kolejna część wystawców na #WFP10 Line-up część 3:
🔥 Maltgarden – nowiutka, świeżutka inicjatywa doskonałego piwowara Andrzeja Milera. Niewątpliwie jedna z najgorętszych i najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Jak piszą sami o sobie: Maltgarden to ogród intensywnych wrażeń: słodu, chmielu, smaku beczki i dzikości drożdży. Trzeba poznać! /parter
🔥 Browar Bednary – jeden z najbardziej urokliwych browarów. Położony pośród malowniczej mazowieckiej wsi, Bednary. Pod swym dachem kryje także mały pub z ogródkiem. Idealne miejsce na sielankowego grilla latem. Dojazd: 1 przystanek koleją od Łowicza. Browar Bednary jest jednym z pionierów piwnej rewolucji w Polsce. Dobrze jest znowu gościć ich na Warszawski Festiwal Piwa 😊 /2p.
🔥 Browar Podgórz – browar z szaloną owcą to…? Podgórz! Najbardziej wyluzowany mikrobrowar niezwykle utalentowanego piwowara Łukasza Jajecznicy. Łukasz swego czasu pozgarniał wszelkie nagrody, które tylko mógł dostać piwowar domowy i zajął się warzeniem na serio: w Podgórzu. Niektóre piwa szalonej owcy, jak Space Sheep czy 652 m n.p.m. weszły już do kanonu polskiego kraftu /2p.
🔥 Browar Profesja – Wrocław od samego początku był jednym z najjaśniejszych punktów piwnej rewolucji. Działo się tu i nadal dzieje dużo. Stąd też przyjedzie Profesja, browar obfitujący w liczne krasnale. Warto przyjrzeć się uważnie zwłaszcza Carom, czyli imperialnym stoutom leżakowanym w beczkach /2p.
🔥 Brokreacja – niezwykle płodny i kreatywny browar z Krakowa. Kolorowe etykiety, piękne kartoniki i nie mniej ciekawe piwa. Brokreacja śmiało poczyna sobie na rynku piw rzemieślniczych w Polsce. Ostatnio szczególne zainteresowanie wzbudza ich seria Potion: piw mocnych z niecodziennymi dodatkami /3p.
🔥 Browar Szałpiw – szałowe piwa produkowane w niewielkich ilościach. Są trudno spotykane poza Wielkopolską, z którą to browar jest mocno związany. Co widać choćby w nazwach. Możliwość spróbowania Szałów poza okolicami Poznania to za każdym razem rarytas. Dwupokoleniowy browar wyspecjalizował się w piwach kwaśnych z owocami, które udają mu się znakomicie /2p.
🔥 Incognito Browar – browar o pięknej i tajemniczej łacińskiej nazwie. O browarze nie trzeba mówić wiele: wystarczy napisać, że za niego przemawia jakość piwa. I to wystarcza. Prostota i wysoka jakość – czy to nie jest kwintesencja rzemiosła? /2p.
🔥 Hopium – mazowiecki browar o zdecydowanie niebanalnym podejściu do piwa. Kto zrobił białego RISa? Kto nazwał go Michaił Jackson? To dopiero początek, bo gwiazd jest znacznie więcej. Hans Kłoss, Violetta Vanillas, Andreas Annanassi czy Mintney Houstout. Ta zabawa nie ma końca 😉 /2p.