Chcesz wiedzieć więcej o piwie? Sprawdź warsztaty i degustacje #WFP11

Warszawski Festiwal Piwa to możliwość spróbowania pysznego piwa i osobistego spotkania z prawdziwymi rzemieślnikami, z krwi i kości. To także świetna okazja do spotkania ze znajomymi przy piwie. Ale to nie wszystko.

WFP to okazja, by o piwie dowiedzieć się więcej. Od początku stawiamy na edukację, dlatego w każdej edycji przygotowujemy liczne panele, warsztaty i degustacje prowadzone przez ekspertów. U nas nauka obywa się przez doświadczenie – jeśli mówimy o piwie, to także je degustujemy! Na degustacje możesz wpaść sam, lub ze znajomymi. Będą także panele w języku angielskim.

Poznaj świat piwa i sztukę degustacji

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w świecie piwa rzemieślniczego, to mam dla Ciebie degustacje, które wprowadzą Cię w ten fascynującą krainę. Poznaj Świat Piwa pomaga poznać niesamowite bogactwo piwnego rzemiosła.

Kolejnym krokiem może być Sztuka Degustacji – warsztaty, które uczą, jak profesjonalnie zabrać się do oceny. Poznasz techniki i kryteria oceny stosowane na konkursach piwa. A na koniec – sam ocenisz piwa niczym profesjonalny sędzia.

Jest też coś zupełnie szalonego: degustacja Najbardziej szalone piwa Festiwalu! Jakie są najdziwniejsze dodatki na świecie? Co piwowarzy potrafią wymyślić? Przetestujemy i sprawdzimy, jakie najdziwniejsze rzeczy browary przywiozą na WFP11.

Dla bardziej zaawansowanych i profesjonalistów

Nie zabraknie także degustacji i warsztatów dla bardziej zaawansowanych. Barrel Aged, czyli piwa leżakowane w beczce to porównawcza degustacja różnych przykładów użycia beczek po alkoholach do leżakowania piwa.

warszaty, degustacje Warszawski Festiwal Piwa

Można będzie także rozwinąć swoje zmysły dzięki profesjonalnym warsztatom sensorycznym FlavorActiV. Prelegentem jest dr. Boris Gazdov, który na co dzień zajmuje się piwną sensoryką i szkoleniami w browarach w całej Europie. Poprowadzi on dwa rodzaje warsztatów. Pierwszy to podstawowa sensoryka piwa. Drugi, bardziej zaawansowany, jest skierowany głównie do profesjonalistów, piwowarów i właścicieli browarów, pubów, sędziów piwa – będą na nim omawiane pozytywne i negatywne aspekty wnoszone przez drożdże do piwa.

Gdzie znaleźć pełny program i bilety?

Pełen program wydarzeń na WFP11 można znaleźć w tym linku: program i bilety na warsztaty i degustacje. Bilety można zakupić przez zakładkę bilety na naszej stronie. Sprzedaż odbywa się przy współpracy z platformą Eventim.

Ważna informacja: do 30 września wszystkie bilety na warsztaty i degustacje w przedsprzedaży – taniej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *