WFP Bez Granic – zasady współpracy dla lokaliWarszawski Festiwal Piwa to jedno z najważniejszych wydarzeń na scenie piwa rzemieślniczego w Polsce. Od lat promujemy kraft w najlepszej, pozytywnej i profesjonalnej formie, wspieramy browary i małych producentów. Dziś, ze względu na sytuację epidemiologiczną nie możemy zorganizować WFP w stacjonarnej formule. Ale nie odpuszczamy. Mamy chęć i energię, by działać: łączyć kraft, ludzi, browary i gastronomię.

W tej edycji szczególnie mocno stawiamy na wsparcie lokali gastronomicznych: pubów, multitapów, restauracji czy sklepów z kraftem.

Warszawski Festiwal Piwa przez lata wyrobił sobie mocną medialną markę. Mamy dużą rzeszę wiernych fanów, świetne zasięgi w social-media (m.in. ponad 20 tys. fanów piwa na Facebooku), profesjonalne wsparcie agencji reklamowych, budżet na reklamę. Dziś chcemy zaprosić Was do współpracy. Oferujemy nasze wsparcie medialne lokalom, które zechcą wziąć udział w Warszawskim Festiwalu Piwa Bez Granic.


Jak będzie wyglądał WFP Bez Granic?

Planujemy super-ciekawe rozmowy z fanami piwa, blogerami, znanymi osobami ze sceny gastronomicznej, znanymi postaciami, także z zagranicy. Do tego degustacje i pokazy na żywo. W ramach każdego z wydarzeń zorganizujemy ośmiogodzinne spotkanie on-line (od 14 do 22) 5 września. Zobowiązujemy się przedstawić wszystkie lokale, w których dostępne będą piwa z 4 polskich browarów, które będą brały udział w wydarzeniu.

W ramach wydarzenia przygotowaliśmy specjalny box z piwami – zestaw można zamówić przez SmakPiwa.pl, jednak jego dostępność jest BARDZO ograniczona. To je będziemy wspólnie degustować podczas wydarzenia – razem z największymi sławami świata piwa i wina. W zdecydowanej większości to premiery, przygotowane specjalne na festiwal. Wszystkie polskie piwa rzemieślnicze będą skoncentrowane na amerykańskim chmielu 🙂


Jak wziąć udział (jako lokal)?

Zapraszamy Was do włączenia się w nasze wydarzenie – wystarczy zadbać o zaopatrzenie w festiwalowe piwa. W ramach edycji WFP Bez Granic będziemy promować wszystkie lokale i sklepy, w których będzie można spróbować festiwalowych piw (przynajmniej tych polskich) i lub odbędzie się emisja prelekcji i degustacji (oddzielne wydarzenia on-line na FB, YT, do odtworzenia również po zakończeniu transmisji) lub inne, przygotowane specjalnie z tej okazji dodatki. Zasada jest prosta – im ciekawsze wydarzenie, tym mocniej będziemy promować je w mediach i innymi naszymi kanałami. Poniżej szczegóły współpracy.

W szczególności wyróżnimy lokale, które:
1) podepną na kranach lub zaoferują w sprzedaży butelki 4 polskich piw festiwalowych – OBOWIĄZKOWE
2) będą informować o nadchodzącym wydarzeniu i zachęcać do wzięcia udziału – poprzez swoje kanały, social media przed Festiwalem (wydarzenie, udostępnienie wydarzenia, posty, wszelkie inne formy),
3) udostępnią u siebie transmisję z festiwalu (w godzinach 14-22, będzie to wymagało komputera, rzutnika i podłączenia do internetu. Każde wydarzenie będzie jako oddzielny stream, w który trzeba „kliknąć”),
4) do oferty 4 piw z polskich browarów dołączą piwa amerykańskie, których degustacja odbędzie się w ramach projektu, dystrybuowane przez SmakPiwa.pl),
5) Zaoferują specjalną ofertę gastronomiczną i dodatkowe elementy, które wzbogacą nasze wydarzenie.


Szczegóły: piwa i wydarzenia


PIWA FESTIWALOWE
8 SIERPNIA

POLSKIE PIWA
Browar Birbant – YUMMY Session IPA 500 ml, Browar PINTASimply The Best! 500 ml (puszka), Browar Artezan – Jutub Party 500 ml, Browar Funky Fluid – Jam Session 500 ml (puszka)

PIWA AMERYKAŃSKIE
Evil Twin/Prairie – Bible Belt, Evil Twin Brewing/Westbrook – Imperial Mexican Biscotti Cake Break, Prairie – Bomb! lub Stone – Double Bastard 2015, Prairie – Paradise lub Stone – Double Bastard 2015, Anchor – Liberty Ale, Flying Dog – Salty Bitch! American Tart


Browary, których specjalne piwa dołączone zostaną do zestawów, które otrzymają blogerzy (w tym piwni i związani z gastronomią), lajfstajlerzy i sędziowie piwni:

Edycja 8 sierpnia:
Piwa amerykańskie Roch Młodecki SmakPiwa.pl, 601621214, roch@smakpiwa.pl

Browar Artezan (kontakt z handlowcem: Jacek Materski, 601285895, j.materski@artezan.pl)
Browar Birbant (kontakt z handlowcem: Kuli, 664397405, kontakt@browarbirbant.pl)
Browar Funky Fluid (kontakt z handlowcem: Grzegorz Korcz, 602500826, zamowieniafunkyfluid@gmail.com)
Browar PINTA (kontakt z handlowcem: pinta@browarpinta.pl – uwaga, piwa dostępne są jeszcze tylko w SmakPiwa.pl, 601621214, roch@smakpiwa.pl)


Edycja 5 września:
Piwa amerykańskie Roch Młodecki SmakPiwa.pl, 601621214, roch@smakpiwa.pl

Browar Nepomucen (kontakt z handlowcem: Paweł Pistolin, 791981251, dystrybucja@browar-nepomucen.pl)
Browar Maltgarden (kontakt z handlowcem: Łukasz Rokicki, 533330013, zamowienia@maltgarden.pl)
Browar Maryensztadt (kontakt z handlowcem: Kamila Asztemborska, 507671787, k.asztemborska@browarmaryensztadt.pl)
Browar Trzech Kumpli (kontakt z Opiekunem Klientów Restauracyjnych: Natalia Mioduszewska, 696741599, natalia@trzechkumpli.pl)


W ramach promocji poszczególnych wydarzeń na FB stworzyliśmy grafikę, w którą wystarczy wkleić logo lokalu:

Ściągnij grafikę, w razie problemów pomożemy z wstawieniem logo

WSTĘPNY PROGRAM FESTIWALU
8 SIERPNIA

14:00
START FESTIWALU

14:10
UWARZYLIŚMY DLA WAS PIWO, ZOBACZ JAK!

15:00
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ I KUPUJ PIWA JAK EKSPERT

16:00
PIWNA TURYSTYKA – GDZIE NA DOBRE PIWO W POLSCE I ZA GRANICĄ?

16:45
RAZEM DEGUSTUJEMY PIWA FESTIWALOWE – część 1

17:00
GOŚĆ SPECJALNY WFP – STAN HIERONYMUS

17:45
RAZEM DEGUSTUJEMY PIWA FESTIWALOWE – część 2

18:00
CHMIELOWA BOMBA – JAK ROBI SIĘ EKSTREMALNIE CHMIELONE PIWA?

18:45
RAZEM DEGUSTUJEMY PIWA FESTIWALOWE – część 3

19:00
PIWO W KUCHNI I W KOKTAJLU

19:45
RAZEM DEGUSTUJEMY FESTIWALOWE PIWA – część 4

20:00
WHISKY, WINO CZY… PIWO? – ROZMOWA Z EKSPERTAMI

20:45
RAZEM DEGUSTUJEMY PIWA FESTIWALOWE – część 5

21:00
PIWA DESEROWE – DUMA CZY UPRZEDZENIE? – DYSKUSJA

21:50
ZAKOŃCZENIE FESTIWALU


Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z poszczególnymi browarami w sprawie zaopatrzenia w piwo. W przypadku potrzeby z organizatorem i ewentualnych pytań, prosimy o kontakt z Pawłem Leszczyńskim: mail.Organizatorzy:
Warszawski Festiwal Piwa
Ambasada USA
Departament Rolnictwa USA
Stowarzyszenie Wolny Kraft

Współpraca:
Ameryka od Kuchni
Grabowska | Minta
Smak Piwa