Piwna Mila na #WFP9

Niestety ze względu na pogodę i zły stan boiska Legia nie wyraziła zgody na przeprowadzenie Piwnej Mili. Bardzo nam przykro, do ostatniej chwili otrzymywaliśmy zapewnienia, że bieg będzie mógł się odbyć i taka decyzja jest również dla nas zaskoczeniem.

W późnych latach 90. w celu zebrania danych na temat piwnej mili w jednym miejscu i ujednolicenia tej konkurencji, stworzono stronę internetową Beermile.com. Znajdują się na niej między innymi aktualne rekordy oraz oficjalne zasady, które to – na potrzeby rzemieślniczego festiwalu – minimalnie przerobiliśmy:

1. Każdy zawodnik pije cztery piwa i biegnie cztery okrążenia wokół stadionu. Jedno piwo – jedno okrążenie.
2. Piwo musi zostać wypite przed rozpoczęciem okrążenia w 10-metrowym obszarze przejściowym przed linią mety/startu.
3. Kobiety także są zobowiązane wypić cztery piwa (poprzednie zasady zobowiązywały do wypicia trzech).
4. Uczestnicy powinni pić piwo z kubeczka, a jego rozmiar nie powinien być mniejszy niż 0,3 l. Piwem biegu będzie Bałwan z Browaru Artezan.
5. Zawodnicy, którzy zwymiotują przed ukończeniem wyścigu, muszą wykonać jedno karne okrążenie na końcu biegu (po przebiegnięciu 4. okrążenia), ale już bez konieczności picia piątego piwa. Uwaga: wymiotowanie więcej niż jednokrotnie nadal zobowiązuje do wykonania tylko jednej karnej rundy.

Formularz do zapisów znajduje się pod adresem: https://goo.gl/forms/UxqxsFWVnq8wygaU2, jednak rekrutacja jest już zakończona. Przyjęliśmy pierwsze 40 osób, a w razie rezygnacji przyjmować będziemy kolejne z ławki rezerwowych. W razie zbyt małej ilości osób zakładamy też możliwość rekrutacji przed samym wydarzeniem lub w jego trakcie. To pierwsza edycja biegu, w związku z tym ograniczamy liczbę uczestników – nie wiemy ile osób w praktyce przebiegnie wąskim pasem trawy przy świętej murawie. Do zapisanych osób wyślemy odpowiednią wiadomość na parę dni przed festiwalem.

Współorganizatorem Piwnej Mili jest Mikkeller Running Club Warsaw

Udział w biegu dla uczestników WFP jest, oczywiście, bezpłatny.